Projeler

Distal Radius Volar Plaklar

 Distal Radius Volar yönelimli yeni tasarım watershed çizgisine uyumludur. Plak üzerindeki kilitleme delikleri ve kilit vidaları 30° değişken açılı kilitlemeye imkan verecek şekilde tasarlanmıştır. 2.4 ve 2.7 çaplı vidalar kullanılmaktadır.

Klavikula Distal Uç Plağı

Klavikula distal uç kırıklarında kullanılmak üzere tasarlanan Klavikula uç plağı, anatomik olarak farklı boy vidalama seçeneklerine sahiptir.

Yeni UMEF Clamp

Yeni tip Clampler ile uygulama kolaylığı, daha iyi stabilite ve estetik görünüm sağlanmıştır.

Anatomik Distal Fibula Kilitli Plak

Yeni fibula plağı TSTnin ikinci nesil fibula plağıdır.Tam lateral konumlu plak daha çok kilitleme seçeneğine sahiptir. Bu sayesinde çoklu kırıklarda kullanımı kolaylaştrır.

Antirotatör Proksimal Femur Çivisi

Geliştirdiğimiz A PFN (Antirotator Proksimal Femur Çivisi) sistemi, istenilen sonuçlara erişebilmeyi amaçlayan, kayıcı kompresyona müsaade ederek kırığın impaksiyonuna izin verir. Özel dizayn antirotator kaması sayesinde rotasyonel stabiliteyi artıran özelliklere sahiptir. 

Diz Yüzey Artroplastisi

 Diz Protezine alternatif olan diz kıkırdak yüzey protezi eklem yüzeyinde oluşan kıkırdak deformasyonların da kullanılır. Diz protezinde kaybedilen eklem biyomekanik uyumunu korur. 

OWO-Fix

 OWO-Fix   Yüksek Tibial Osteotomi Fixatörü   Medialden uygulanan açık kama tibial osteotomisi için geliştirilmiş bir Eksternal Fiksatör sistemidir. Küçük bir cilt insizyonu ile geniş yumuşak doku diseksiyonu yapmaksızın, kolay ve hızla uygulanabilmesi, Ameliyat...

Ulna Intramedüller Çivi

İntramedüller tespit yönteminin avantajlarından yararlanmak düşüncesiyle ulna için yeni çok fonksiyonlu intramedüller kilitli çivi sistemi Prof. Fuat Akpınar tarafından geliştirilmiştir.

Yeni Olekranon Plak

Kemik anatomisine uygunluğu artırılmış yeni tasarım, daha fazla kilitleme seçeneği sunarak tutunmayı artırır.